Obcy w naszym domu

Temat: montaz markizy balkonowej
montaz markizy balkonowej
  Witam,
jestem posiadaczem mieszkania wlasnosciowego na ostatnim pietrze dwu pietrowego bloku, posiadam dwa duze tarasy o szerokosci okolo 2,7metra kazdy osloniete niewielkim daszkiem (okolo 80cm). chcialbym zamontowac na tych tarasach skladana markize. czy aby tego dokonac potrzebuje uzyskac jakies pozwolenie (jesli tak to od kogo?) lub gdzies to zglosic?

--
kuba
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=67121



Temat: Czy ktoś buduje Oliwkę
Witam wszystkich Oliwkowiczów :)
Od dłuższego czasu, z zainteresowaniem śledzę ten wątek, ponieważ w maju na mojej działce zacznie wyrastać właśnie Oliwka. :lol: :lol:
Projekt mamy już kupiony (lustrzane odbicie), poprawki dokonane, pozwolenie na budowę jest, wykonawca wybrany, umowa podpisana właśnie na maj.
Usytuowanie Oliwki na działce: front od płn-zach

Zmiany, które wprowadziliśmy są niewielkie, jednak są:

1. Przesunęliśmy tylną ścianę garażu, tak że zrównała się ze ścianą budynku. Pociągnęło to wyrównanie dachu garażu z dachem budynku ale tylko od strony ogrodu.Jest to największa zmiana, psująca nieco urok oliwki od strony ogrodu :( ale dająca wiecej przestrzeni, w krótkim nieco garażu, który zamierzam w tej części wykorzystać jako dodatkowe miejsce na sprzęt ogrodniczy i warsztatowy.

2. Wyrównaliśmy wnękę drzwi wejściowych, a na etapie budowy planujemy wysunąć daszek nad dzwiami i podeprzeć go kolumnami.

3. Zlikwidowaliśmy daszek nad drzwiami tarasowymi i wyprostowaliśmy łuk drzwi tarasowych z zamiarem poszerzenia otworu tarasowego do 240cm. Docelowo pod podbitką znajdzie się rolowana markiza (może kiedyś elektryczna...).

4. Poszerzyliśmy balkon do 1 metra (realizacja jednego z marzeń mojej żony)

5. Zrezygnowaliśmy z jednego okna dachowego w pokoju z balkonem.

Następne poprawki wprowadzone będą dzięki Oliwkowiczom: :)

5. Podniesiemy ścianę kolankową o jeden pustak.

6. Zagospodarowanie przestrzeni pod schodami od strony kuchni.

7. Przesuniemy okno w łazience bardziej do środka.

Ostatnio chodzi mi po głowie jeszcze jedna zmiana: wykonanie schodów ze spocznikiem (opinie na tym forum mówią, że są znacznie wygodniejsze). Jednak moje prowizoryczne (niefachowe) obliczenia mówią, że chyba tego zrobić się nie da, bo schody stały by się bardziej strome a stopnie wysokie. :( Czy może ktoś mierzył się z tym pomysłem?

Z zainteresowaniem z żoną śledzimy postępy prac w istniejących już oliwkach a zamieszczane zdjęcia dają nam większe wyobrażenie o wielkościach i przestrzeniach. W związku z tym kilka pytań kieruję do zaawansownych inwestorów:

1. Czy doświetlenie strychu jest wystarczające?

2. Jak macie rozprowadzone DGP do pomieszczeń na dole (pokój i łazienka)? Ukryte w podwieszanym suficie w przedpokoju (tak zamierzam) czy w zabudowanych kanałach?

3. Czy zdecydowaliście się na ogrzewanie strychu i garażu?

4. Shrekowie - serdecznie dziękuję za podesłaną dzisiaj wycenę okien i przy okazji pytanie:
czy podnosiłeś ścianę kolankową? Ze zdjęć wydaje mi się, że tak, o ile?

Pozdrawiamy

Agnieszka i Witek
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=51630